لینک مستقیم*تحقیق درباره تولید گندم*

تحقیق درباره تولید گندم,تولید گندم, گندم|luf41003738
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره تولید گندم را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 45 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

تا کنون کتابها، مقالات ، طرح هاي تحقيقاتي و ساير منابع علمي در باب توليد گندم در ايران و مزيت نسبي توليد اين محصول در ايران همچنين، در مورد اينکه آيا مساله خود کفايي در توليد گندم در ايران اساسا لزومي دارد يا نه ، بحث هاي فراواني کرده اند و هر يک فراخور نوع کار نتايجي نيز گرفته اند. برخي نتيجه گرفته اند که ما بايد در توليد گندم خود کفا شويم برخي نيز نتيجه گرفته اند که اساسا نيازي به مطرح شدن بحث خود کفايي نيست و ايران در توليد گندم مزيت نسبي ندارد!

اگرچه هر يک از کارهاي انجام شده در اين زمينه قابل احترام هستند اما به نظر مي رسد علت تفاوت در نتيجه گيري منابع علمي فوق الذکر اين باشد که فرضيات و حيطه کاري که براي هر تحقيق در نظر گرفته شده است متفاوت بوده است. برخي از ديدگاه اقتصاد خرد به قضيه نگاه کرده اند ، برخي از ديدگاه اقتصاد کلان به قضيه نگاه کرده اند. برخي از ديدگاه اقتصاد جهاني و آزادسازي تجارت مساله را مورد بررسي قرار داده اند و برخي ديگر از ديدگاه سياسي به قضيه نگاه کرده اند و برخي نيز از ديدگاه هاي فرهنگي و حتي مذهبي. اقتصاد خرد دستور به توقف توليد گندم مي دهد اما اقتصاد کلان دستور به تداوم توليد مي دهد. آزادسازي تجاري دستور به توقف توليد و اقتصاد سياسي دستور به ادامه توليد. اهل سياست خواستار توليد هستند اما برخي از اقتصاددانان مخالف و برخي ديگر موافق هستند. در اين بين بنا به قدرت اجرايي داشتن هر يک از افکار فوق مساله خود کفايي گندم کم رنگ يا پر رنگ شده است اما به هر حال در نهايت تفکر غالب همان ادامه توليد و رسيدن به خودکفايي بوده است تا اينکه بالاخره پس از 40 سال ما به آ؛نچه مي خواستيم رسيديم و در سال زراعي 1383-1382 موفق به خودکفايي در توليد گندم شديم. اما از آنجايي که مساله توليد گندم فراتر از بحث خود کفايي است و ايران ساليان سال بايد بر اساس آن، تصميم به توليد يا عدم توليد بگيرد، نياز است که مساله توليد گندم در ايران با نگرشي همه جانبه

( اقتصادي ، سياسي، فرهنگي ، اجتماعي ، مذهبي و ..) بررسي شود تا در نهايت بتوانيم به نتايجي جامع ، خالي از ايراد و قانع کننده در اين مورد برسيم و بر اساس آن تصميمي درست اتخاذ نماييم.مطالب دیگر:
🔥دانلود نمونه سوالات کار آفرینی🔥بررسی زندگینامه ناپلئون بناپارت🔥شرح و چگونگی آزمایش رنگ آميزي و مشاهده مخمر با ميكروسكوپ🔥بررسی علل طلاق در جوامع صنعتي🔥بررسی نقش اعتقادات مذهبی در پیشگیری از جرایم🔥بررسی و آشنايي با سبك معماري ايرج كلانتري🔥بررسی سندرم حاد تنفسي سارس🔥بررسی روانشناسى در قرآن🔥بررسی انواع خانواده ها از نظر تربيت فرزندان🔥بررسی فرآیند مغناطیس درمانی و كاربردهاي مغناطيس درماني🔥آلودگي آب و عوامل آلوده كننده ‌آب🔥بررسی و معرفی شاعران شهر تفرش🔥بررسی تاثير تغذيه بر يادگيري دانش آموزان🔥تعيين بازده (yield) كارتريج هاي C7115A (1200) و Q2613(1300) و NT C2613(1300) و NT C5949(132🔥بررسی کاشت و داشت و برداشت گیاه کلزا🔥بررسی رابطه هوش هیجانی و هیجان خواهی با رفتارهای پرخطر در دانش آموزان🔥بررسی مديريت دولتی و جایگاه دولت الکترونيک🔥بررسی مسيحيت صهيونيسم🔥بررسی وضعيت زنان در ايران و نقش آنها سياست🔥بررسی راه هاي مقابله با افسردگي در دانش آموزان فاطمه🔥بررسی روش درمان از طريق بن بست دو سويه🔥نمونه قرارداد و موافقت نامه ساخت و اجراي سقف تيرچه و بلوك🔥بررسی نقش و جایگاه شبکه های اجتماعی مجازی بر اعتقادات کاربران🔥دلايل عدم تمايل يادگيري زبان انگليسي در بين دانش آموزان و دانشجويان ايراني🔥بررسی مشكلات تدريس و آموزش ناشنوايان