لینک مستقیم*دانلود تاریخچه حسابداری 16 ص.DOC*

دانلود تاریخچه حسابداری 16 صDOC,تحقیق تاریخچه حسابداری 16 صDOC,مقاله تاریخچه حسابداری 16 صDOC,تاریخچه حسابداری 16 صDOC|luf41003738
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تاریخچه حسابداری 16 ص.DOC را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 18 صفحه

تاریخچه حسابداری حسابداری در جهان نزدیک به ۶۰۰۰ سال قدمت دارد و تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد.
پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که دراین سرزمین پا گرفت، و مدارک حسابداری بدست آمده با ۲۵ قرن قدمت، گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان اس.
در طول تاریخ، روشهای حسابداری متوع و متعددی برای اداره امور حکومتی و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد، که در پاسخ به نیازهای زمان، سیر تحولی و تکاملی داشته است.
ممیزی املاک در تمدن ساسانی(در جریان اصلاحات انوشیروان، به منظور تشخیص مالیاتهای ارضی، کلیه زمینهای مزروعی کشور ممیزی و مشخصات آن از جمله مساحت، نوع زمین و نوع محصول در دفتری ثبت می گردید.
) و تکامل حسابداری برای نگهداری حساب درآمد و مخارج حکومتی در دوران سلجوقیان(نگارش اعداد را به صورت علایمی کوتاه شده از نام اعداد عربی، حساب سیاق می نامند.
حسابداری سیاق که احتمالا در دوران سلجوقیان تکامل یافته، روشی است که بر اساس آن، حساب جمع و خرج هر ولایت در دفتر مربوط به ان ولایت ثبت و در عین حال یک دفتر اصلی در مرکز نگهداری می شده است که خلاصه جکع و خرج هر ولایت به طور جداگانه در صفحات مربوط، در آن به خط سیاق نوشته می شده است.
این روش در دوران قاجاریه تکمیل شد و کتب خمسه(دفاتر پنج گانه) برای گروههای عمده مخارج نیز نگهداری می شده است.
و نگهداری حساب فعالیتهای بازرگانی به حساب سیاق، نمونه های بارز و پیشرفته آن است.
با این حال حسابداری نوین( دوطرفه) همانند بسیاری از دانشهای کاربردی دیگر، به همراه ورود فراورده های صنعتی و رسوخ موسسات و شرکتهای خارجی به ایران راه یافت.
و در جریان تحولات اقتصادی _اجتماعی صد سال گذشته با پیدایش سازمانهای جدید دولتی و خصوصی و دگرگونی شیوه های تولید و توزیع بسیار پیشرفت کرد.
حسابداری با تمدن همزاد است و به اندازه تمدن بشری قدمت دارد.
در تمدنهای باستانی بین النهرین که قسمت اعظم ثروتهای جامعه در اختیار فرمانروا یا فرمانروایان بود.
معمولا کاهنان که قشر ممتازی را در سلسله مراتب اجتماعی تشکیل می دادند و ظیفه نگارش را بطور اعم و نگهداری حساب درآمدها و ثروتهای حکومت را بطور اخص به عهده یا در واقع در انحصار داشتند و در عین حال به ثبت برخی از معاملات شهروندان نیز می پرداختند، از جمله در تمدن باستانی سومر (SUMMER) نظام مالی جامعی برقرار بود و کاهنان سومری علاوه بر نگهداری حساب درآمدهای حکومتی، به نحوی موجودی غلات، تعداد دامها و میزان املاک حکومتی را محاسبه می کردند.
نخستین مدرک کشف شده حسابداری در جهان، لوحه های سفالین از تمدن سومر در بابل (Babylon) است و قدمت آن به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد می رسد و از پرداخت دستمزد تعدادی کارگر حکایت دارد.
مدارک و شواهد بدست آمده از تمدن باستانی مصر (۵۲۵_۵۰۰۰ ق.
م) حکایت از آن دارد که در اجرای طرحهای ساختمانی این تمدن، نوعی کنترل حسابداری برقرار بوده که بهره گیری از نیروی کار هزاران هزار نفر را در امر ایجاد بنا و حمل و نقل مصالح ساختمانی در تشکیلاتی منظم، میسر می کرده است، از تمدن مصر در دورانی که یونانیان و رومیان بر آن تسلط داشتند نیز مجموعه های متعددی از حسابهای


مطالب دیگر:
📂پاورپوینت پرسشنامه کیفیت زندگی سازمان بهداشت جهانی WHOQOL📂دانلود پاورپوینت تقلبات در مواد غذایی 📂دانلود پاورپوینت روانشناسی عمومی 📂دانلود پاورپوینت تاریخچه کشتی📂دانلود پاورپوینت انتقال حرارت یا کندانسور condenser📂دانلود پاورپوینت امت عاشورایی📂دانلود پاورپوینت مسمومیت های غذایی ناشی از باکتری📂دانلود پاورپوینت انگیزشی و خشنودی شغلی📂دانلود پاورپوینت پره اکلامپسی و اکلامپسی حاملگی 📂دانلود پاورپوینت اصول مصاحبه انگیزشی📂دانلود پاورپوینت مطالعه موردی پروژه های پل سازی شهر کرمان 📂دانلود پاورپوینت تغذیه ورزش📂دانلود پاورپوینت تصویر برداری رنگی از سیستم گوارش📂دانلود پاورپوینت مهارت برقراری ارتباط 📂دانلود پاورپوینت بازاریابی چریکی 📂دانلود پاورپوینت حقوق بشر در افغانستان 📂دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی قسمت اول 📂دانلود پاورپوینت سازمان های یادگیرنده📂دانلود پاورپوینت ماده و ساختار آن 📂دانلود پاورپوینت اعداد و معماری 📂دانلود پاورپوینت تغذیه قبل حین و بعد از ورزش 📂دانلود پاورپوینت صد نکته در پایان نامه نویسی📂دانلود پاورپوینت کاربرد رایانه در مدل سازی پروتئین ها 📂دانلود پاورپوینت روانسنجی 📂دانلود پاورپوینت ناهنجاری اجتماعی طلاق