لینک مستقیم*مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه کیفیت (فصل دوم تحقیق)*

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه کیفیت (فصل دوم تحقیق),مبانی نظری و پیشینه تاریخچه کیفیت (فصل دوم تحقیق)|luf41003738
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه کیفیت (فصل دوم تحقیق) را مشاهده می نمایید.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تاریخچه کیفیت (فصل دوم تحقیق)

توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

بحث كیفیت و قدمت آن برمی‌گردد به حدود صد و یا شاید هزاران سال پیش یعنی از زمانی كه تجارت به جایی رسده بود كه تجار سعی بر این داشتند كه مازاد محصول خود را به نوعی تغییر دهند كه هم سفارش بیشتری دریافت كنند و هم چیزی به عنوان مازاد باقی نماند. كیفیت تمركزی خاص بر روی سلامت محصول دارد نه نوع آن.

هزاران سال قبل از میلاد در مصر باستان كتابی وجود داشت به نام كتاب مرگ كه می‌شود آن را به عنوان اولین مدرك سیستم كیفیت بر روی زمین نام نهاد. در این كتاب شرح كاملی از روند آماده سازی اجساد برای حیات پس از مرگ وجود دارد.كشف مقبره های فراعنه نمایانگر این مطلب بود كه این روندها بسیار سخت گیرانه پیگیری می‌شده و سالم ماندن مومیایی ها ثابت می‌كند كه اثر بخشی این سیستم تا چه حد در تضمین كیفیت عمل انجام شده موثر بوده است.

در حدود قرن یازدهم حك كردن عیار بر روی محصولات نقره و طلا باب شد تا حداقل درصد وجود هر كدام از فلزات گرانبها در محصول برای مشتری معلوم گردد.

پس از قرون وسطی كیفیت محصولات بستگی شدیدی به مهارت صنعت گران داشت به طوری كه تجار با داشتن صنعت گران ماهر می‌توانستند تمام بازار را در مورد محصول خود در دست گیرند.

اما انقلاب صنعتی این امكان را به خود صنعت گران داد تا بتوانند با كمك ابزار و ماشین آلات مختلف به كیفیت مورد نظر خود دسترسی پیدا كنند. در همین زمان بود كه كارخانه هایی با تعداد بسیار زیاد كارگر و ماشین های مدرن راه افتادند و اینجا بود كه برای كنترل این جمعیت زیاد و كنترل ماشینآلات تركیب جدیدی از سیستم مدیریت پدیدار شد. تركیبی شامل كارگران، سركارگران، سرپرستان و مدیران. تركیبی كه زنجیروار به یكدیگر مرتبط بوده و نقص در یكی از اركان آن نقص در كل سیستم را موجب می‌شده است و در نهایت سازمان دهنده نهایی و پایه گذار امروزی بحث فراگیر سیستم كنترل كیفیت جنگ جهانی اول و پس از آن جنگ جهانی دوم بود كه كارخانجات را مجبور می‌كردند طبق درخواست ها و استانداردهای ارتش محصولات خود را تهیه، آماده و ارسال نمایند.

واما امروز در جهانی هستیم كه افرادی چون تاگوچی، ایشی‌گاوا، شین‌گو و كراس‌بی توسعه دهندگان و بنیان گذاران صنعت نوین سیستم مدیریت كیفیت می‌باشند.

سیستمی كه نداشتن آن درآینده‌ای نه چندان دور باعث از دور خارج شدن از صحنه رقابت در بازار كار و تجارت خواهد شد.


مطالب دیگر:
📃نقشه کاربری اراضی شهرستان دشتی📃نقشه کاربری اراضی شهرستان دیر📃نقشه کاربری اراضی شهرستان دیلم📃نقشه کاربری اراضی شهرستان گناوه📃نقشه کاربری اراضی شهرستان جم📃نقشه کاربری اراضی شهرستان کنگان📃نقشه کاربری اراضی شهرستان تنگستان📃نمونه شبیه سازی سه بعدی شتاب سنج MEMS با نرم افزار Comsol📃خلاصه مباحث شهرسازی به همراه بیش از 1000 نکته کنکوری مناسب برای ارشد شهرسازی📃پاورپوینت جامع بررسی و تحلیل میدان سن مارکو ونیز📃نقشه کاربری اراضی شهرستان دماوند📃نقشه کاربری اراضی شهرستان اسلامشهر📃نقشه کاربری اراضی شهرستان فیروزکوه📃نقشه کاربری اراضی شهرستان پاکدشت📃نقشه کاربری اراضی شهرستان ری📃نقشه کاربری اراضی شهرستان رباط کریم📃نقشه کاربری اراضی شهرستان شهریار📃نقشه کاربری اراضی شهرستان شمیرانات📃نقشه کاربری اراضی شهرستان تهران📃نقشه کاربری اراضی شهرستان ورامین📃نقشه کاربری اراضی شهرستان بیرجند📃نقشه کاربری اراضی شهرستان قائنات📃نقشه کاربری اراضی شهرستان نهبندان📃نقشه کاربری اراضی شهرستان سرایان📃نقشه کاربری اراضی شهرستان سربیشه